Tervetuloa tapahtumiimme!
Julkaisemme kalenterissa myös muiden järjestämiä tapahtumia. Voit tarjota tapahtumaasi kalenteriin tällä lomakkeella >>.

- Tämä tapahtuma on mennyt.
Elämyksentekijät – tapahtumanjärjestämisen kurssi: Venäläisen ruuan iltapäivä, Turku la 24.3. klo 15-19
24.3.2018 @ 15:00 - 19:00
€35 - €45
Tapahtumanjärjestäjän koulutus käynnistyy maalis-toukokuussa avaustilaisuuksissa eri puolilla Suomea! Tule yhteen tai useampaan! Kaikissa tilaisuuksissa on tapahtumanjärjestämisen teoriaa ja käytäntöä. Teoria on kaikissa tilaisuuksissa yhtenäinen, mutta sitä havainnollistetaan eri paikkakunnilla kulttuurin eri keinoin.
Avaustilaisuuden jälkeen koulutus jatkuu aikataulutukseen, rahoitukseen, markkinointiin ja toteutukseen keskittyvillä sähköisillä koulutuksilla. Koulutus huipentuu oman tapahtuman järjestämiseen!
Suomi-Venäjä-Seuran koulutustoimintaa on luvassa Turussa 24.3.!Elämyksentekijät-koulutustilaisuuksissa opetellaan tapahtumanjärjestämisen teoriaa ja käytäntöä. Teoria on kaikissa tilaisuuksissa yhtenäinen, mutta sitä havainnollistetaan eri paikkakunnilla kulttuurin eri keinoin. Turussa teemaksi on valittu ah, tuo niin ihana venäläinen keittiö!
Venäläisen ruuan iltapäivä, Turku
lauantaina 24.3. klo 15-19
Lounais-Suomen Martat (Yliopistonkatu 33 G, Turku)
Tässä Elämyksentekijät-avajaistilaisuudessa tutustutaan ensin alustuksen muodossa venäläisen keittiön erityispiirteisiin venäläisen kokin johdolla, jonka jälkeen teemme yhdessä herkullisen venäläisen zakuska-pöydän.
Hinta 35 € (SVS-jäsenet), 45 € (muut). Koulutukseen mahtuu mukaan 15 osallistujaa.
Koko Elämyksentekijät-koulutusjakso 2018 (sis. 1 avaustilaisuus esim. Turussa, 3 webinaaria ja henkilökohtaisen ohjauksen tapahtumanjärjestämiseen), SVS-jäsenet 80 €, muut 160 €.
Lue lisää ja ilmoittaudu mukaan: http://venajaseura.com/elamyksentekijat
Hinta: Elämyksentekijät-koulutusjakso 2018 (sis. 1 avaustilaisuus, 3 webinaaria ja henkilökohtaisen ohjauksen tapahtumanjärjestämiseen), SVS-jäsenet 80 €, muut 160 €.
Voit osallistua tilaisuuksiin myös osallistumatta koko koulutuspakettiin. Hinnat ilmoitettu alla erikseen.
Lisätiedot ja ilmoittautuminen: http://venajaseura.com/elamyksentekijat
www.facebook.com à Elämyksentekijät 2018
Seuraavaksi Elämyksentekijöissä:
Teetä ja tarinoita, Mikkeli la 21.4. klo 11-15
Ravintoa ruumiille ja sielulle, Lahti la 5.5. klo 12-17
Teatteri on elämä, Kajaani, la 5.5. klo 11-17
Upplevelseskapare: Fåtöljresor till Ryssland, Karleby / Nojatuolimatkoja Venäjälle, Kokkola lö/la 12.5. kl. 11-15
Tvåspråkig skolning / kaksikielinen koulutus
Karleby stadsbibliotek, Hongellsalen/Läsesällsskapets rum (Storgatan 3, Karleby)
Resor till Ryssland ger olika intressanta upplevelser. Vi hör några resenärers berättelser och funderar om hur och hurdana fåtöljresor man kan organisera..
lauantaina klo 11-15
Kokkolan kaupunginkirjasto, Hongell-s ali ja Lukuseuran huone (Isokatu 3, Kokkola)
Matkat Venäjälle tarjoavat monipuolisia elämyksiä. Kuulemme muutaman matkaajan kokemuksia ja mietimme, miten ja millaisia nojatuolimatkoja voidaan järjestää.
Aiheeseen liittyvät Tapahtumat
Tapahtumajärjestäjille: Varmistathan, että tapahtumasi on Suomi-Venäjä-seuran julkaisulinjan mukainen ja tiedot ajan tasalla >>