Tervetuloa tapahtumiimme!
Julkaisemme kalenterissa myös muiden järjestämiä tapahtumia. Voit tarjota tapahtumaasi kalenteriin tällä lomakkeella >>.

- Tämä tapahtuma on mennyt.
Minun Venäjäni -sarjassa Arvo Tuominen ja Sankarikaupunki Pietari
16.5.2018 @ 17:00 - 18:30
Vapaa pääsyArvo Tuominen on tullut rajan molemmin puolin tunnetuksi Suomen ja Venäjän yhteistä historiaa käsittelevistä dokumenttielokuvista. Nykyisin hän toimii asiantuntijaoppaana Karjalankannaksella, Pietarissa ja Laatokan maisemissa.
Keväällä 2017 ilmestyi hänen kirjansa Kannaksen kaleidoskooppi. Uudessa kirjassaan Arvo Tuominen porautuu pohjoisen kulttuuripääkaupungin sieluun ironisella otteella, joka ei jätä ketään kylmäksi – kuten ei Pietarikaan.
Kirjan esittelyn lisäksi Arvo on lupautunut kertomaan uusimmista poliittisista tapahtumista jännittävinä aikoina.
Vapaa pääsy. Tervetuloa!
Aiheeseen liittyvät Tapahtumat
Tapahtumajärjestäjille: Varmistathan, että tapahtumasi on Suomi-Venäjä-seuran julkaisulinjan mukainen ja tiedot ajan tasalla >>